21. 7. 2016

Rychlonožka

Rychlonožka získal své pojmenování díky svému otci, jenž byl všem známý pod přezdívkou Rychloručka. Jeho ruce byly opravdu tak hbité, že si nikdo z oloupených občanů nepovšiml, že jeho peněženka se přesunula z kapsy do rukou jeho synka. Ten jí popadl a pelášil pryč. Od té doby mu nikdo neřekl jinak, než Rychlonožka. Jeho sprintům se nemohl ani Usain Bolt. A to ani nepoužíval žádnou speciální sportovní obuv. Běhal ve svých okopaných keckách. Je ovšem pravdou, že musel každý týden měnit podrážku. Asi by se mu jeho sprintování dost prodražilo, nebýt toho, že mu boty opravoval jeho strýc zadarmo. Ten vždy odsekal spálenou gumu odsekal a na skelet přilepil novou podrážku. Odsekanou spáleninu s výhodou prodal přísadu do termoizolace.
Díky své rychlosti se Rychlonožka pomalu stával legendou. Znali ho i hoši z ostatních čtvrtí. Bohužel jednou při divokém úprku spadl ze schodů a zlomil si nohu tak nešťastně, že mu musela být amputována. Dostal krásnou protézu, ale na běhání musel zapomenout. Otec se na něho sice za jeho nešikovnost velice zlobil, ale nakonec byl nucen mu odpustit, neboť si brzy uvědomil, že bez pomocníka se v jeho oboru podnikat nedá. Nechal mu proto vyrobit malý speciální elektrický vozík, na kterém pak oba společně operovali po celém městě.
Nakonec se ukázalo, že synkovo zranění obchodu pomohlo, neboť díky motorizaci mohli obhospodařit mnohem větší rajón. Jejich přepady byly tak rychlé a nečekané, že se místy zdálo, jako by byli na několika místech současně. Zatím co z otce se nyní stal Babinský II, pokusy o změnu přezdívky jeho synka na Rychlovozík se neujaly, a tak Rychlonožka zůstal Rychlonožkou i nadále. Ostatně motorizované řádění povedené dvojice netrvalo dlouho. Po vyloupení zlatnictví opět prchali na svém vozíku. Gumy jen kvílely. Zatáčky brali smykem. Policie se držela za nimi. Byla to šílená honička. Už se zdálo, že policii uniknou, když jim praskla pneumatika. Policie uprchlíky dostihla. Otec byl zatčen. Rychlonožka pohotově tvrdil, že to ho pána nezná. Že do vozíku spadl náhodou, při divoké honičce. Policie mu uvěřila a nechala ho jít i s napěchovaným ruksakem, o kterém tvrdil, že tam má věci do školy. Ale vozík policisté zabavili, a tak musel Rychlonožka do smrti belhat po své novodurové protéze.

2 komentáře:

  1. Ačkoliv oceňuji změnu materiálu protézy v posledním odstavci, přesto mi jinak článek dost nápadně připomíná svoji stejnojmennou předlohu, která tu byla publikována před pár měsíci...

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji za upozornění ctěný kolego. Tak jsem se zabral do prohrabování popelnic a hledání informací o Pomalých kulkách, že jsem si neuvědomil, že některé informace o Rychlonožkovi byly již zveřejněné. Za tento omyl se pochopitelně omlouvám. To že se údaje schodují je pochopitelné, jinak to ani být nemůže. Jde přeci o informace o skutečně žijící osobě. Ani jeden z nás si to nevymýšlí. Držíme se jen pracně získaných faktů.

    OdpovědětVymazat